$config[ads_header] not found

1904-es olimpiai áttekintés

Anonim

Az egyesült államokbeli atlétikai atlétikai csapatok az évek során megosztották a sikerüket, ám az amerikaiak soha nem voltak dominánsabbak, mint 1904-ben. Az atléták a 25 atlétikai verseny 23 közül nyertek, és 23 ezüst és 22 bronzérmet nyertek az első olimpiai játékok, ahol tényleges arany-, ezüst- és bronzérmet nyertek. Tíz nemzet és 233 sportoló volt jelen a rendezvényeken, köztük 197 amerikai versenyző. A nem amerikaiak csak hét érmet nyertek a St. Louisban tartott játékokon.

Az első modern olimpia: 1896

Három új olimpiai eseményt adtak hozzá 1904-ben: egy három rendezvényes triatlon, egy 10 eseményes „minden körül” verseny - az évtized előfutára és egy 56 fontos dobás. A 4000 méteres emelvényt megszüntették, és két eseményt megváltoztattak. A 2500 méteres emelvényt 2590 méterre, míg az 5000 méteres csapatversenyt 4 mérföldre (6437 méter) hosszabbították meg.

részhajrák

Archie Hahn volt a kiemelkedő olimpiai sprinter 1904-ben, és elérte az aranyérmet a 60 méter (7, 0 másodperc), a 100 (11, 0) és a 200 (21, 6 egyenes úton) versenyen. William Hogensen a 60. helyezett második helyezettje és a 100-as és a 200-as bronzérmet nyert. Nate Cartmell ezüstöt vett a 100-as és 200-as versenyen, Fay Moulton pedig a 60-ban a harmadik. Harry Hillman megnyerte az első három 1904-es aranyérmét a 400-ban., befejezve a 49, 2-t, majd Frank Waller és Herman Groman követi. Az amerikaiak minden sprintérmet nyertek.

Közép- és távolsági távolság

James Lightbody 1904-ben újabb három rendezvényes győztes volt: megtették a 800 métert (1: 56, 0), az 1500-at (4: 05, 4) és a tornyot (7: 39, 6). Howard Valentine és Emil Breitkreutz voltak a második és a harmadik a 800-ban, míg Frank Verner és Lacey Hearn ezüstöt és bronzot szereztek az 1500-ban. Írország John Daly - Nagy-Britanniát képviselve - ajánlatot tett egy ritka nem amerikai diadalra a lépcsőn, de egy másodperccel elmaradt és ezüstért rendeződött, Arthur Newton pedig a bronzért.

Az amerikai Fred Lorz volt a látszólagos maratoni győztes, miután egyedülálló utat tett a célba. Körülbelül kilenc mérföldet futott, mielőtt kimerültség miatt visszavonult, majd lovagolni kezdett az autójában. Miután az autó lerobbant, Lorz kilépett, az út hátralévő részében a stadion felé indult és először átlépte a célvonalat. Nem sokkal ezután azt állította, hogy tetteivel csak viccet jelent. Mindenesetre kizárták, és Thomas Hicks 3:28:53-ban kijelentette a győztest. Hicksnek is volt szokatlan segítsége: két adagot sztrichint és egy italt pálinkát vett az út mentén. Albert Corey, az akkoriban az Egyesült Államokban élő francia volt a második, és érmét hivatalosan jóváírták az Egyesült Államoknak, annak ellenére, hogy Corey továbbra is francia állampolgár volt. Newton megszerezte a bronzérmet.

Pár ötfős csapat - kilenc amerikai futó, plusz Corey - futott a négy mérföldes csapatversenyen. Newton volt a leggyorsabb, 21: 17, 8-ra fejezve a New York AC csapatát a győzelemhez. A Chicago AC-csapat, amelyben Corey is volt, egy ponttal második lett.

gátfutás

Hillman második és harmadik aranyérmét az akadályokban szerezte meg, megnyerve a második - és az utolsó - 200 méteres akadályt az olimpiai történelem során, 24, 6-ban, a 400 akadályt pedig 53, 0-ben. Frank Castleman és Waller ezüstérmet szerzett a 200-as és a 400-as akadályban, míg George Poage mindkét versenyen harmadik lett. Fred Schule nyerte meg a 110 akadályt 16, 0-ban, majd Thaddeus Shideler és Lesley Ashburner követte. A 110-es pár ausztrál pár kivételével az összes akadály versenytársa amerikai volt.

Jumps

Myer Prinstein az 1900-as teljesítményével jobbra vette az aranyat a normál távolugrásban (7, 34 méter / 24 láb, 1 hüvelyk) és a hármas ugrásban (14, 35 / 47-1). Prinstein az ötödik helyezett a 60- és a 400 méteres futásban is. Daniel Frank a második ugrásban volt második, Fred Englehardt az ezüst a hármas ugrásban, Robert Stangland pedig mindkét verseny harmadik helyezettje.

Samuel Jones megnyerte a magasugrást 1.80 / 5-10¾-es letisztulással, a második helyen Garrett Serviss, a harmadik helyen pedig a német Paul Weinstein - az egyetlen nem amerikai ugrásérmes - járt. Charles Dvorak a 3.5 / 11-5¾ tetején nyerte meg a pole boltozatot, LeRoy Samse és Louis Wilkins előtt.

Mint 1900-ban, Ray Ewry 1904-ben mindhárom állandó ugrást megnyerte. Aranyérmet nyert a távolugrás (3, 47 / 11-4½), a hármas ugrás (10, 54 / 34-7) és a magasugrás állandó változatain. (1, 60 / 5-3). Charles King második lett az álló hosszú és hármas ugrásokban. Joseph Stadler megszerezte az ezüstöt az álló magasugrásban és a bronzot az álló háromszögugrásban. John Biller volt az álló távolugrás harmadik helyezettje, és Lawson Robertson vette a bronzot az álló magasugrásban.

dob

Ralph Rose mind a négy dobásversenyen részt vett és három érmet szerzett, 14, 81 / 48-7-es dobással megszerezve a lövöldözést. A második lett a diszkóban, a kalapácsdobásban harmadik és az 56 font súlyú dobásban a hatodik. John Flanagan az 51, 23 / 168-1-es kalapáccsal aranyra dobta a kalapácsot, és második helyezett lett a súlyos dobásban. Martin Sheridan megnyerte a diszkót egy dobással Rose-val, miután mindkettő elérte a 39, 28 / 128-10-et a rendes verseny során. Sheridan 38, 97 / 127-10-es dobással nyerte meg a dobást Rose 36, 74 / 120-6-os pontjára. A súlycsökkentő rendezvényen, amely 1920-ig nem tért vissza az olimpiára, a kanadai Etienne Desmarteau az aranyért vette a gépet 10.46 / 34-3¾-es dobással. Egyéb ezüst érmesek között szerepelt Wesley Coe a lövésben és John DeWitt a kalapácsban. A bronzérmesek között szerepelt Lawrence Feuerbach, a görög Nicolaos Georgandas a diszkóban és James Mitchell a dobásban.

Több esemény

Hét sportoló vett részt az egy nap alatt zajló sokoldalú versenyen. A rendezvények sorrendje szerint a 100 jard-os futás, lövöldözés, magasugrás, 880-yardos séta, kalapács, pole-boltozat, 120-yardos akadályok, 56 font súlyos dobás, távolugrás és mérföldes futás volt. A modern decathlonhoz hasonlóan, a sportolók az egyes események ideje vagy távolsága alapján pontokat kaptak. Nagy-britanniai Thomas Kiely - egy másik ír - volt a legjobb teljesítmény a versenypályán, kalapács-dobással, akadályokkal és súly-dobással, hogy megnyerték az eseményt 6 036 ponttal. Adam Gunn és Truxton Hare az amerikaiak ezüst és bronzérmet vitték el.

A triatlon három atlétikai rendezvényt tartalmazott - a távolugrás, lövöldözés és a 100 yardos kötőjel -, de valójában a torna mindennapi versenyének tekintették, tehát minden versenyző tornász volt. Az USA elsöprő érmeket kapott, az első Max Emmerich, a második John Grieb, a harmadik pedig William Merz.